NEWSLETTER

Subskrybuj nasz Newsletter

* pole obowiązkowe
Chcę otrzymywać wiadomości SMS
Interesują mnie następujące kategorie:

Bezpieczeństwo na chodnikach

Bezpieczeństwo na chodnikach to konieczność. Szczególnie zimą powinno się zwracać na to uwagę, bo na oblodzonej powierzchni nietrudno o upadek, zwichnięcia, czy złamania kości. Konsekwencją zaniedbanych zimą chodników są również kary. Otóż zgodnie z ustawą, właściciele i zarządcy mają obowiązek m. in usuwania lodu z chodników.
Właściciele oraz zarządcy i administratorzy nieruchomości nie mogą zapominać o ciążących na nich zimową porą obowiązkach. Muszą zadbać m.in. o należyte, zapewniające bezpieczeństwo przechodniów utrzymanie chodników, przylegających do ich posesji.
Obowiązek taki nakładają na właścicieli i zarządców przepisy ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz uchwały Rady Miejskiej Legnicy w sprawie ustalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Legnicy.

Właściciele i zarządcy obiektów budowlanych są odpowiedzialni, pod groźbą kar, za: usuwanie zalegającego na dachach śniegu i lodu, uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych bezpośrednio wzdłuż nieruchomości oraz usuwanie nawisów (sopli) z okapów, rynien i innych części nieruchomości.

Źródło: Urząd Miasta Legnica

Tagi:, , ,

Komentarze (1)

  • Avatar

    Maniek1981

    |

    Oprócz chodników, należy również pamiętać o niebezpieczeństwie z góry – tzn. sople i nagromadzający się śnieg i o tym, że to na właścicielach budynku spoczywa obowiązek zadbania o takie rzeczy. Sam muszę dbać o swoje gospodarstwo i korzystam z usług http://margo-podnosniki.pl , którzy robią to za mnie i polecam tę formę każdemu, bo oszczędza czas i pieniądze. A jeśli nie jesteście właścicielami to pamiętajcie, że w ostateczności można zadzwonić na Straż Miejską, która odpowiednio ukarze taką osobę. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo, nei zaniedbujmy tego!

    Reply

Skomentuj

REKLAMA

Powiadom REDAKCJĘ

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

REKLAMA