NEWSLETTER

Subskrybuj nasz Newsletter

* pole obowiązkowe
Chcę otrzymywać wiadomości SMS
Interesują mnie następujące kategorie:

W Legnicy będzie więcej miejsc w żłobkach

Bardzo dobra wiadomość dla rodziców dzieci do 3 lat. W Legnicy ruszył program Maluch plus, w ramach którego miasto otrzymało 912 tys. zł na utworzenie nowych miejsc w żłobkach.

Wczoraj, 7 marca wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed oraz Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wręczyli promesy na realizację rządowego programu Maluch plus w 2018.  W uroczystości uczestniczył prezydent Tadeusz Krzakowski.

W ramach programu Legnica otrzymała 912 tys. zł, które mają zostać przeznaczone na utworzenie 52 nowych miejsc w żłobku i ich utrzymanie.

W tym roku z budżetu państwa na dofinansowanie działań na rzecz rozwoju i utrzymania infrastruktury opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 tj. żłobków, klubów dziecięcych i miejsc u dziennych opiekunów przeznaczono 450 mln zł. Na Dolnym Śląsku do programu Maluch plus w 2018 roku złożonych zostało 170 ofert. Oferty zostały przesłane do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gdzie zdecydowano o zakresie, sposobie i kwotach dofinansowania. Łączna kwota dotacji dla beneficjentów z Dolnego Śląska w tym roku wyniosła blisko 33 mln zł.

 

Fot. Pixabay

Skomentuj

REKLAMA

Powiadom REDAKCJĘ

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

REKLAMA