NEWSLETTER

Subskrybuj nasz Newsletter

* pole obowiązkowe
Chcę otrzymywać wiadomości SMS
Interesują mnie następujące kategorie:
  • Start
  • AKTUALNOŚCI
  • „Czas na zawodowców” czyli nowy projekt dla uczniów szkół zawodowych

„Czas na zawodowców” czyli nowy projekt dla uczniów szkół zawodowych

Szersze perspektywy dla uczniów szkół zawodowych oraz zwiększenie szans na znalezienie zatrudnienia w zawodzie. To kolejny cel, na który Legnica otrzyma ponad 560 tys. zł dofinansowania w ramach projektu „Czas na zawodowców”.

„Czas na zawodowców” to projekt skierowany nie tylko dla uczniów, ale również ich nauczycieli. W ramach projektu legnickie szkoły zawodowe otrzymają ponad 560 tys. zł dofinansowania. Umowę na dofinansowanie nowego przedsięwzięcia podpisali w Dolnośląskim Urzędzie Marszałkowskim we Wrocławiu marszałek Cezary Przybylski, Tadeusz Samborski członek zarządu województwa oraz w imieniu Prezydenta Legnicy jego zastępca Krzysztof Duszkiewicz.

W projekcie „Czas na zawodowców” uczestniczą legnickie szkoły zawodowe: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Samochodowych, Zespół Szkół Budowlanych  i Zespół Szkół Elektryczno – Mechanicznych.W sumie objętych nim zostanie 300 uczniów i 56 nauczycieli z naszego miasta – wylicza Krzysztof Duszkiewicz. – Spośród uczestników projektu  otrzymaliśmy największe wsparcie na jego realizację.

„Czas na zawodowców” to nowoczesna dydaktyka

W ramach tego projektu zaplanowano staże u pracodawców, zajęcia laboratoryjne na uczelniach wyższych, szkolenia kadry dydaktycznej w ścisłej współpracy z otoczeniem biznesu, nauczycieli zawodu oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu, innowacyjne metody dydaktyczne, szkolenia interpersonalne i społeczne, a także mini projekty badawcze oraz obozy naukowe. Ta różnorodna gama działań przyczyni się do poprawy atrakcyjności i efektywności kształcenia, a przez to do zwiększenia szans na zatrudnienie uczniów kształcących się w zawodach.

Projekt „Czas na zawodowców” skierowany jest nie tylko do uczniów szkół zawodowych, ale i do nauczycieli zawodu. Jest dla nich szansą na podwyższenie kwalifikacji. Zakłada m.in. szkolenia z zakresu innowacyjnej dydaktyki, które podnoszą także umiejętności interpersonalne –mówi Tadeusz Samborski.

Projekt obejmie 1935 uczniów oraz 160 nauczycieli szkół i placówek zawodowych z terenu Dolnego Śląska. Całkowita wartość projektu to nieco ponad 5 mln zł, z czego dotacja unijna wynosi blisko 4,8 mln zł. Jego realizacja rozpocznie się już w kwietniu br., a zakończy w sierpniu 2019 r.

Projekt dofinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 w ramach osi 10 Edukacja; Działanie 10.4 Dostosowanie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Partnerzy projektu: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Powiat Dzierżoniowski, Powiat Głogowski, Powiat Oleśnicki, Powiat Średzki, Powiat Świdnicki, Powiat Wałbrzyski, Powiat Ząbkowicki, Gmina Jelenia Góra, Gmina Legnica, Gmina Wałbrzych.

Źródło: Dolnośląski Urząd Marszałkowski

Skomentuj

REKLAMA

Powiadom REDAKCJĘ

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

REKLAMA