NEWSLETTER

Subskrybuj nasz Newsletter

* pole obowiązkowe
Chcę otrzymywać wiadomości SMS
Interesują mnie następujące kategorie:

Tydzień Bibliotek pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”

W dniach 8-15 maja w Polsce przypada tzw. Tydzień Bibliotek. W tym roku akcja łączy się z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i przebiega pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”. Do inicjatywy włączyła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy, która na te dni dla swoich studentów ma przygotowane liczne atrakcje.

Tydzień Bibliotek jest w Polsce obchodzony od 2004 roku. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, której głównym celem jest podkreślanie roli czytania, a także bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy po raz kolejny przyłączyła się do inicjatywy, organizując szereg atrakcji. W tych dniach uczelnia szczególnie zaprasza studentów do zwiedzania czytelni naukowych i magazynów bibliotecznych.

W Czytelni Naukowej nr 3 (s. 366 w budynku przy ul. Sejmowej 5 A) odbędzie się kiermasz (wymiana) książek. Organizatorzy proszą czytelników o przynoszenie przeczytanych książek, aby się nimi wymieniać i dawać im drugie życie. Ale to nie wszystko – PWSZ ma też niespodziankę dla miłośników gier planszowych – a mianowicie kącik z grami.

Ponadto w budynku C będzie można obejrzeć wystawę książek o tematyce niepodległościowej, znajdujących się w zbiorach Biblioteki. Każdy czytelnik odwiedzający w tych dniach wypożyczalnię, będzie miał okazję do chwili refleksji nad najpiękniejszymi cytatami wybranymi z poezji i prozy patriotycznej.

 

 

Skomentuj

REKLAMA

Powiadom REDAKCJĘ

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

REKLAMA