NEWSLETTER

Subskrybuj nasz Newsletter

* pole obowiązkowe
Chcę otrzymywać wiadomości SMS
Interesują mnie następujące kategorie:
Lubin strażacy zawody strażackie

Najlepsi w ćwiczeniach bojowych

Dwie strażackie drużyny z OSP w Zimnej Wodzie reprezentowały Powiat Lubiński na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które rozegrano w Grębocicach. Mężczyźni byli najlepsi w ćwiczeniach bojowych, w ogólnej klasyfikacji zdobyli 7. miejsce. Drużyna kobieca zakończyła zawody na 6. pozycji.

W Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych wzięło udział 41 drużyn, w tym 25 drużyn męskich i 16 kobiecych. Zawody rozegrano w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza 7x 50 z przeszkodami. W pierwszej kategorii mężczyźni z OSP w Zimnej Wodzie byli bezkonkurencyjni i pokonali 24 inne drużyny. Ta konkurencja to tzw. ćwiczebny udział w akcji ratunkowej z wykorzystaniem sprzętu pożarniczego. W sztafecie mężczyznom poszło już trochę gorzej, bo byli na miejscu 19., co w ogólnej klasyfikacji dało im siódmą lokatę. Zwycięzcami zawodów zostali reprezentanci Trzebnic.

Nasza kobieca drużyna z Zimnej Wody w ćwiczeniach bojowych wywalczyła 8 miejsce na 15 startujących drużyn. W sztafecie kobiety były czwarte, w ogólnej klasyfikacji przypadła im szósta lokata. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna OSP Lubnów.

Takie zawody to możliwość sprawdzenia się w konkurencjach ze strażakami, z którymi na co dzień nie mamy okazji współpracować. To dla nas także prestiż, reprezentowaliśmy przecież cały Powiat Lubiński – mówi Krzysztof Pokój, naczelnik OSP Zimna Woda.

Tagi:, , , , ,

Michał Grybel

Interesuję się psychologią i przedsiębiorczością. Jedną z moich pasji jest prowadzenie różnego rodzaju wydarzeń jako konferansjer. Uwielbiam wiedzieć co się dziej wokół mnie i być na bieżąco. Współpraca z portalem Miedziak.info.pl i TutajGLOGOW.pl daje mi takie możliwości.

Skomentuj

REKLAMA

Powiadom REDAKCJĘ

Jeśli jesteś świadkiem jakiegoś ważnego wydarzenia, wiesz o czymś istotnym, chcesz nas o czymś poinformować?

FORUM

Masz coś do powiedzenia? Rozmawiaj, komentuj, dyskutuj - wypowiedz się!

OGŁOSZENIA

Dodawaj ogłoszenia szybki, sprawnie i całkowicie za darmo!

REKLAMUJ SIĘ

Skuteczna promocja działań, usług i produktów. Prowadzisz własną działalność? Reklamuj się tanio & skutecznie!

REKLAMA