2019-Wybory-do-Parlamentu-Eurpejskiego-15-lecie-Polski-w-Unii-Europejskiej
Wyświetl artykuł

Głos na 15-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej

W tym roku świętujemy okrągłą rocznicę jednego z największych sukcesów Polski w historii. 15 lat temu zostaliśmy obywatelami zjednoczonej Europy – elitarnego klubu najbardziej dostatnich, bezpiecznych i demokratycznych państw na świecie. Członkostwo w Unii Europejskiej odbiło się na życiu każdego z nas. W polskich urzędach zawisły unijne flagi, w ministerstwach, samorządach i przedsiębiorstwach pojawiły się fundusze z unijnego budżetu. Wreszcie w naszych paszportach poza napisem „Rzeczpospolita Polska” jest też „Unia Europejska”. Z tym paszportem możemy podróżować, uczyć się i pracować w dowolnym kraju Unii. Jako społeczeństwo w zdecydowanej większości doceniamy Unię i korzyści, jakie przyniosła ona nam i naszemu krajowi.
Udostępnij
Miedziak.info.pl pieniądze banknoty monety złotówki
Wyświetl artykuł

Coraz więcej seniorów z niskimi emeryturami

Na Dolnym Śląsku prawie 8 proc. emerytów dostaje, co miesiąc wypłatę niższą od najniższej emerytury, która od marca 2019 roku wynosi 1100 zł. Niskie wypłaty to efekt braku odpowiednio długiego stażu pracy, który pozwalałby na przyznanie im minimalnej emerytury. W przypadku kobiet staż ten musi wynosić 20 lat, a mężczyzn 25 lat. Panowie otrzymują średnio 696,24 a panie 756,48 przy przeciętnej kwocie najniższej emerytury w kraju, która wynosi 731,90 zł.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży sklepowych do których dochodziło na terenie jednej z galerii handlowych w Legnicy

Kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez legnickich policjantów, a podejrzanemu o kradzież. Sprawca został ustalony a następnie zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna na terenie dwóch sklepów odzieżowych mieszczących się w galerii handlowej w Legnicy dokonał kradzieży mienia o wartości ponad 1100 złotych. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Spotkanie z uczniami w Szkole Podstawowej w Dąbiu dotyczące cyberprzemocy i mowy nienawiści

Funkcjonariusze z Wydziału do Spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy przeprowadzili spotkanie z uczniami klas IV-VII w Szkole Podstawowej w Dąbiu na temat cyberprzemocy, mowy nienawiści, „hejtu internetowego” oraz ochrony wizerunku w udostępnianych zdjęciach na portalach społecznościowych.
Udostępnij