Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

28- latka wezwała patrol Policji. Okazało się, że jest poszukiwana.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymał zgłoszenie od 28- letniej mieszkanki Legnicy, gdzie nieznany mężczyzna miał dobijać się do drzwi jej mieszkania. Przybyły na miejsce patrol Policji nie potwierdził zgłoszenia, jednak po sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że zgłaszająca jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Legnicy, celem odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności.
Udostępnij
Miedziak Policja bok radiowozu 112
Wyświetl artykuł

33-letni kierowca Mercedesa spowodował szkodę parkingową. Po chwili okazało się, że jest pod wpływem narkotyków oraz ma aktywny zakaz sądowym prowadzenia pojazdów

Policjanci legnickiej drogówki podczas obsługi zdarzenia drogowego zwrócili uwagę na „dziwne” zachowanie się sprawcy szkody parkingowej. Po badaniu testerem narkotykowym okazało się, że 33-latek jest pod wpływem kilku narkotyków. Dodatkowo wyszło na jaw, że ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij
Miedziak Policja bok radiowozu 112
Wyświetl artykuł

Przypominamy, że pod numerem 112 należy zgłaszać wszystkie zdarzenia wymagające interwencji Policji

W grudniu na terenie garnizonu legnickiego przełączony został numeru alarmowy 997 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który obsługuje numer 112. Operator numerów alarmowych zbiera wszystkie informacje dotyczące zgłoszenia alarmowego i przekazuje je w postaci elektronicznej formatki do dyżurnego policji. Dyżurny na podstawie otrzymanych informacji podejmuje decyzję w zakresie zadysponowania patrolu. Zatem przypominamy o zgłaszaniu zdarzeń wymagających interwencji Policji na numer 112.
Udostępnij
Miedziak Policja bok radiowozu 112
Wyświetl artykuł

Śmiertelne potrącenie pieszego – policjanci apelują o noszenie odblasków!

Wczoraj około północy na drodze krajowej 94 pomiędzy Legnica a Kunicami doszło do wypadku drogowego, w którym kierujący samochodem osobowym potrącił pieszego. W wyniku doznanych obrażeń pieszy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Legniccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku. W trosce o bezpieczeństwo pieszych, policjanci apelują o noszenie elementów odblaskowych. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Dbajmy o własnym bezpieczeństwie.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Legnicka drogówka w ciągu kilku godzin trwającej akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymała 7 nieodpowiedzialnych kierowców

Na terenie powiatu legnickiego prowadzone były działania własne pn. „Trzeźwy poranek”, których celem głównym było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W ramach przedsięwzięcia przebadanych zostało ponad 1100 kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali 7 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy kierowali samochodem pod wpływem alkoholu, narkotyków, posiadając zakaz lub decyzję o cofnięciu uprawnień.
Udostępnij
X
X