Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Policja przypomina o obowiązku usuwania sopli oraz śniegu z dachów

W związku z intensywnymi opadami śniegu policjanci przypominają właścicielom oraz administratorom budynków o obowiązku usuwania zalegającego śniegu z dachów oraz sopli. Szczególną uwagę należy zwrócić na obiekty wielkopowierzchniowe, m.in. hipermarkety, hale targowe oraz sportowe, a także magazyny. Spadające z dachów nawisy śnieżne mogą poważnie zranić, a nawet zabić człowieka, dlatego apelujemy o wyobraźnię.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Przetarg na zimowe utrzymanie legnickich dróg wygrało LPGK

Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zajmie się zimowym utrzymaniem legnickich dróg od 1 stycznia 2019 do końca 2020 r. Wczoraj (17 grudnia) Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg w tej sprawie. Legnicka spółka komunalna zaoferowała najkorzystniejszą cenę – nieco ponad 2,5 mln zł brutto. Drugi z oferentów – konsorcjum firm Com – D i Paweł Wójcik FHU – ok. 2, 95 mln zł.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Aleją Piłsudskiego jeździmy już w obu kierunkach

Zakończyła się przebudowa al. Piłsudskiego na odcinku od kładki dla pieszych w obrębie skrzyżowania z ul. Galileusza i Marsa do skrzyżowania z ul. Koskowicką i Wielkiej Niedźwiedzicy. W środę (12 grudnia) otwarta została dla ruchu jezdnia północna. Oznacza to, że jeździmy już dwoma pasami w obu kierunkach. Końcowe prace trwają jeszcze na ul. Wielkiej Niedźwiedzicy.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Odblaskowe przedszkole – wspólna pogadanka o bezpieczeństwie służb mundurowych i GDDKiA

Policjantka z legnickiej drogówki w ramach programu poprawy bezpieczeństwa przede wszystkich pieszych na terenie powiatu legnickiego zorganizowała wspólnie z GDDKiA Wrocław oraz Państwową Strażą Pożarną w Legnicy spotkanie z dziećmi w Przedszkolu nr 10 w Legnicy. Funkcjonariuszka przybliżyła uczestnikom zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przypomniała o noszeniu odblasków. Po krótkiej teorii była praktyka, do której zaproszono Komisarza Lwa- maskotkę dolnośląskiej Policji, aby nauczył milusińskich prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Każde dziecko zostało wyposażone w elementy odblaskowe ufundowane przez GDDKiA oraz Fundację KGHM Polska Miedź S.A.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Czujka na straży bezpieczeństwa

W okresie jesienno-zimowym, czyli w sezonie grzewczym, wzrasta ryzyko powstania pożarów. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby śmiertelnych zatruć tlenkiem węgla, który nazywany jest potocznie CZADEM – cichym zabójcą. Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa od 1 października tego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarło 13 osób.
Udostępnij