Wyświetl artykuł

Legniccy policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Policjanci z legnickiej komendy apelują do kierowców, aby szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe mogą być zmienne, zachowali czujność i rozwagę na drodze. Czasem wystarczy tylko chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji. Wybierając się nawet w krótką podróż, należy jechać ostrożnie oraz być wypoczętym i skoncentrowanym na drodze.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Odkręcił gaz i chciał popełnić samobójstwo. Uratowali go legniccy policjanci

Szybka reakcja legnickich policjantów zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść w sobotnią noc na terenie Legnicy. 27-latek zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiadomił dyspozytora, że chce popełnić samobójstwo poprzez odkręcanie gazu w kuchence gazowej. Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej weszli siłowo do mieszkania i szybko zakręcili ulatniający się gaz. Następnie wyprowadzili desperata, którego przekazano załodze karetki pogotowia.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Sprawca kradzieży kosy spalinowej zatrzymany przez legnickich policjantów

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w wyniku pracy operacyjnej bardzo szybko ustalili sprawcę kradzieży kosy spalinowej wartej 3000 zł. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Policjanci zatrzymali mężczyznę po publikacji w mediach

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o znieważenie spoczynku zmarłych, do którego doszło na terenie Cmentarza Komunalnego w Legnicy przy ulicy Wrocławskiej. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu i opublikowany w mediach. W namierzeniu sprawcy pomogli policjantom obywatele, którzy rozpoznali mężczyznę. Dziękujemy mediom za pomoc w publikacji oraz wszystkim, którzy dzielili się z nami swoimi podejrzeniami.
Udostępnij