Wyświetl artykuł

Włamywacz-recydywista zatrzymany na gorącym uczynku włamania do domu

Chojnowscy policjanci Ogniwa Prewencji po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z domów w Gniewomirowicach. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy sprawcy nie udało się nic zrabować. Jak się okazało zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za tego typu przestępstwa dlatego teraz będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Złamał dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Miał ponad 3 promile

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel Astra. W trakcie interwencji okazało się, że kierujący prowadzi pojazd mając 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że posiada dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Kierowcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Przed nami sezon motocyklowy– pamiętajmy o tym

Przed nami ciepłe wiosenne dni, które będą sprzyjać rozpoczęciu sezonu motocyklowego. Legnicka drogówka apeluje do wszystkich fanów “dwóch kółek” oraz kierowców samochodów o rozwagę i bezpieczną jazdę. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.
Udostępnij
Miedziak Policja sygnał policyjny radiowóz
Wyświetl artykuł

Z narkotykami i pod wpływem narkotyków kierowca zatrzymany przez chojnowskich funkcjonariuszy

Chojnowscy dzielnicowi zatrzymali 26- latka, który pod wpływem narkotyków kierował Chryslerem. Dodatkowo policjanci ujawnili w schowku samochodu, którym się poruszał mężczyzna kilka działek marihuany. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15. Natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Nietrzeźwy spowodował kolizję

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie 58 – letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu lubińskiego. Mężczyzna, mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę swojego samochodu i na drodze krajowej nr 36 spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Udostępnij