Wyświetl artykuł

Jak żyli Żydzi w powojennej Legnicy. Poznaj historię miasta

Na naszym portalu Legnica.eu prezentujemy kolejny artykuł dotyczący powojennej historii miasta. Ich autor, Marek Żak jest wnikliwym badaczem i pracownikiem naukowym Muzeum Miedzi. Jego historyczne opowieści cieszące się popularnością wśród czytelników,  wcześniej publikowaliśmy w Magazynie Miejskim Legnica.eu. W dzisiejszej publikacji autor przybliża historię obywateli polskich pochodzenia żydowskiego, którzy zamieszkali po wojnie w naszym mieście. 
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Jak żyli i pracowali legniccy urzędnicy w 1945 r.? Poznaj historię miasta

Na naszym portalu Legnica.eu rozpoczynamy cykl artykułów dotyczących powojennej historii miasta. Ich autor, Marek Żak jest wnikliwym badaczem i pracownikiem naukowym Muzeum Miedzi. Jego historyczne opowieści cieszące się popularnością wśród czytelników, wcześniej publikowaliśmy w Magazynie Miejskim Legnica.eu. W dzisiejszej publikacji autor przybliża mało dotychczas znane problemy urzędników – pionierów.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Zmarł dr Gerhard Kaske, zasłużony dla Legnicy

W wieku 94 lat, 5 stycznia 2019 r., zmarł wielki przyjaciel Legnicy dr Paul Siegfried Gerhard Kaske, fizyk i matematyk. Był jednym z pomysłodawców i orędowników zawiązania partnerstwa miast Legnicy i Wuppertalu. Przez ponad ćwierć wieku zaangażowany w rozwój i umacnianie tego partnerstwa, zbliżającego do siebie Niemców i Polaków w duchu pojednania.
Udostępnij
X
X