Wyświetl artykuł

Cała sala śpiewała z Michałem Szpakiem podczas noworocznego koncertu

Kilkuset legniczan przybyło do Sali Maneżowej (8 lutego), by poznać autora Legnickiej Książki Roku 2018 i wysłuchać pełnego energii koncertu Michała Szpaka. Laureatem zostało wydawnictwo „Walter Bayer (1883-1946): życie i twórczość”, Grażyny Humeńczuk. Honory gospodyni wieczoru pełniła Beata Tadla, ambasadorka Legnicy.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Fotografie Zdzisława Beksińskiego w Galerii Ring. Obejrzyj prace mistrza

Od 5 lutego w legnickiej Galerii Ring czynna jest wystawa „Od fotografii do fotomontażu komputerowego” jednego z najsłynniejszych polskich twórców, Zdzisława Beksińskiego. To ponad 60 niedużych prac, pochodzących ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku, które po śmierci mistrza stało się głównym spadkobiercą jego dorobku.
Udostępnij
Wyświetl artykuł

Legnickie Centrum Kultury zmienia terminy sobotnich imprez

W związku z ogłoszeniem 19 stycznia dniem żałoby narodowej Legnickie Centrum Kultury informuje, że zaplanowany na sobotę Noworoczny Koncert polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Madrygał odbędzie się dzień później – czyli w niedzielę, 20 stycznia. Początek o godz. 17.00. Miejsce pozostaje bez zmian, chór wystąpi w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. Wszystkie bilety na koncert zostały już wyprzedane.
Udostępnij
X
X